ZAKOŃCZENIE „TYGODNIA EKOLOGICZNEGO”

13 maja w piątek zakończyliśmy tydzień z ekologią, czas poświęcony działaniom i zadaniom na rzecz ochrony środowiska. Połączyliśmy „przyjemne z pożytecznym”.W akcje zaangażowani byli wszyscy uczniowie, którzy sadzili kwiaty, porządkowali teren wokół szkoły. Był też konkurs na najbardziej kolorową klasę, kiermasz ze zdrową żywnością oraz turniej sportowy z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni, odpowiednio do uzyskanych miejsc.

Wyniki konkursu „Kolorowa klasa”:

I miejsce klasa 7 (kolor czerwony)

II miejsce klasa 5 (kolor niebieski)

III miejsce klasa 4 (kolor żółty)

IV miejsce klasa 6 (kolor zielony)

V miejsce klasa 8 (kolor pomarańczowy)

Wyniki turnieju sportowego:

I miejsce klasa 3 (16pkt)

II miejsce klasa 2 (15pkt)

III miejsce klasa 1 (12pkt)

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Mamy nadzieję, że nasze działania nie zakończą się na tygodniu, ale będą trwać cały rok. Należy pamiętać o tym, że problemy Ziemi nie znikną bez naszej pomocy. Drzewa, powietrze, woda, rośliny, owady, zwierzęta, a także ludzie wzajemnie od siebie zależą.W zatrutym powietrzu, z zatrutą wodą, bez zwierząt i roślin ludzkość nie mogłaby przetrwać. Problemy ochrony środowiska są więc w rezultacie problemami nas samych.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie serdecznie dziękująPanu Wójtowi Wacławowi  Żarskiemu oraz pracownikom Urzędu GminyRaciechowiceza pomoc podczas realizacji projektu.