INNOWACJĘ CZAS ZACZĄĆ!

Klasa druga rozpoczęła innowację pt. „A kiedy już będę dorosły…” zaproszeniem na zajęcia pana Pawła Szewczyka- naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Krakowie, a zarazem kuratora Sądu Rejonowego w Myślenicach.

Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły, a także zagrożenia, z którymi mogą spotkać się mali uczniowie. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Policjant  pokazał jak wygląda legitymacja i odznaka policyjna oraz do czego służą: pałka, kajdanki czy kamizelka kuloodporna.  Mundurowy przedstawił uczniom zalety wykonywanego zawodu.

Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniowie zadawali pytania, a funkcjonariusz na każde pytanie odpowiadał cierpliwie i z uśmiechem.

Dzieci uczestniczące w spotkaniu zgodnie stwierdziły, że to niezwykle interesujący, aczkolwiek trudny zawód. Wśród nich byli też tacy, którzy przyznali, że chcą w przyszłości zostać policjantami, a to spotkanie z pewnością przybliżyło im wiedzę o tym, jakże ważnym zawodzie.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

To spotkanie oraz przekazane treści na pewno na długo zostaną w naszej pamięci.

Anna Mentel