PROGRAM „Laboratoria Przyszłości”

Uczniowie naszej szkoły otrzymali w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Mikroskop Delta Optical, który uzupełnij wyposażenie pracowni. Zakupiony sprzęt w pełni odpowiada naszym potrzebom i wykorzystywany jest w realizacji podstawy programowej, na zajęciach dodatkowych, kołachzainteresowań, jak również  w przygotowaniach do konkursów biologicznych.Praca na lekcji z wykorzystaniem mikroskopów zwiększa zainteresowanieprzedmiotem, umożliwia zdobywanie umiejętności praktycznych,  pomaga w odkrywaniu i rozwijaniu  talentów oraz jest najlepszą inwestycją w przyszłość naszych uczniów.

Uczniowie klasy 5 jako pierwsi pracowali z mikroskopem na lekcji biologii. Mieli możliwość obejrzenia w powiększeniu preparatów roślinnych i zwierzęcych. Jeden uczeń samodzielnie przygotował swój preparat, który zaprezentował na forum klasy.

tekst i fot. D.Twaróg