BIBLIOTEKA POLECA „Dżok – legenda o psiej wierności”

W tym tygodniu uczniowie klasy III mieli okazje uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych opartych na książce Doroty Gawryluk „Dżok – legenda o psiej wierności”.

Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowieści o niesamowitym psie Dżoku, który po stracie swojego właściciela przez równy rok czekał na niego na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Krakowie. Oglądnęły też archiwalny film sprzed ponad 30 lat pokazujący prawdziwego Dżoka oczekującego na swojego pana przy Rondzie Grunwaldzkim oraz zobaczyły pomnik Dżoka na krakowskich bulwarach wiślanych. Zajęcia zakończyły się ogłoszeniem konkursu na najlepszą ilustrację do tej wzruszającej opowieści. Dziś odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

tekst i fot. B.Pach, ilustracja z książki: Iwona Cała