BIBLIOTEKA POLECA „M jak Dżem” Agnieszki Tyszki

W przedświątecznej atmosferze został rozstrzygnięty konkurs biblioteczny dla klasy V na najlepsze wyjaśnienie tytułu książki Agnieszki Tyszki „M jak Dżem”. Zwyciężyła historia napisana przez Wiktorię Foszczyńską, Oliwkę Turakiewicz oraz Emilkę Stramę. A oto co napisały dziewczyny:

„Książka „M jak Dżem” opowiada o Neli, która jest wrażliwa i wkrótce dostanie w prezencie młodszą siostrę, o której od dawna marzyła. Pewnego dnia w szkole do jej klasy dołączył nowy chłopak. Na początku go nie lubiła lecz później gdy poznała go lepiej zakochała się w nim. Chłopiec nazywał się Staś i był wysokim blondynem o niebieskich oczach. Był spokojny, rozważny, pomocny, łagodny i… słodki jak dżem. Nel i Staś zaczęli spędzać ze sobą trochę więcej czasu. Pewnego razu w szkole Staś zaprosił Nelę do kina. Dziewczynka ucieszyła się i choć na początku nie mogła uwierzyć w to co się stało to oczywiście się zgodziła. Było wspaniale. Na drugi dzień Staś zapytał Nelę o związek a ona się zgodziła i do końca dnia miała motylki w brzuchu. Jednym słowem czuła się jak śliwka w dżemie. Już do końca życia byli razem.”

Możemy zdradzić, że nie do końca pokrywa się to z oryginalnym pomysłem autorki 😉 ale kto chciałby wiedzieć skąd naprawdę wziął się taki tytuł musi ową książkę sam przeczytać! Autorkom tej bardzo romantycznej interpretacji tytułu oraz pozostałym wyróżnionym w konkursie uczniom: Basi Kani, Julii Burnos i Filipowi Plewie serdecznie gratulujemy!

tekst i fot. B.Pach