INNOWACJA „A kiedy już będę dorosły”

Spotkanie ze strażakiem !

W dniu 19 grudnia 2022 r uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w spotkaniu z Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Gruszowie- Panem Michałem Murzynem.

Tematem spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka oraz działalności Straży Pożarnej w Gruszowie.

Uczniowie dowiedzieli się , że praca strażaka jest ciężka i trudna, czasami bardzo niebezpieczna. Poznali jego zadania i obowiązki oraz dowiedzieli się, jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka.

W trakcie spotkania Pan Michał przybliżył dzieciom, na czym polega praca strażaka i przekazał cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie burzy, wypadku, czy pożaru. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu.

Uczniowie zobaczyli jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia.

Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozów strażackich oraz możliwość zobaczenia i ubrania na siebie zarówno stroju roboczego, jak i galowego.

Pan Michał przekazał uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

Życzymy nie tylko Panu Michałowi ,ale wszystkim strażakom bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia i pomyślności w życiu osobistym. Niech podejmowane działania i służba drugiemu człowiekowi będą zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

tekst i fot. A.Mentel