WYCIECZKA KLAS V i VI do Bochni

dnia

Klasa 5 i 6 wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do kopalni w Bochni. Głównymi atrakcjami był: zjazd windą na głębokość 212 m, przejazd kolejką pomiędzy szybami Campi i Sutoris, rejs łódką, podczas którego mogliśmy skosztować jaki smak ma woda. Podziwialiśmy także stare urządzenia, maszyny, narzędzia, którymi posługiwali się dawniej górnicy w swojej pracy. Na filmach multimedialnych mogliśmy zobaczyć jak dawniej wyglądała kopalnia. Zwiedzanie kopalni miał charakter podróży w czasie, w którą zostaliśmy zabrani, dzięki projekcji multimedialnej trasy turystycznej. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk poznaliśmy średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze. Na koniec wycieczki mogliśmy spędzić czas na zabawie i grze w piłkę nożną na dużej sali gimnastycznej, a także popływać na basenie.

tekst i fot. D.Twaróg